Audi a5 używany Poznań, a przepisy rejestracyjne

Audi a5 używany Poznań – nowe przepisy dotyczące homologacji są koszmarem dla wielu kierowców. Postanowiliśmy przedstawić ci kilka faktów na ten temat.

Audi a5 używany Poznań

Nowy rok 2020, jak zapewne wszyscy kierowcy wiedzą, rozpoczął się od nowych zasad rejestracji pojazdów. Chociaż obowiązek rejestracji samochodu w ciągu 30 dni od zakupu był znany od lat, teraz został ukarany przez delegatów z działu komunikacji kwotą od 200 do 1000 PLN. W wyniku powyższego prawa kolejki do rejestracji w działach komunikacji w całej Polsce stały się kilkudniowe. W większości przypadków nagła reakcja właścicieli nieautoryzowanych pojazdów jest całkowicie nieuzasadniona, ponieważ rozporządzenie wyraźnie stanowi, że obowiązek rejestracji dotyczy pojazdów zakupionych po 1 stycznia 2020 r. Jak widać z obserwacji pracowników w biurze serwisowym w niemal każdej rozmowie pytasz nas, czy samochody, które sprawdziłeś, podlegają już nowemu obowiązkowi. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Jednak warto o tym pamiętać decydując się na audi a5 używany Poznań.

Po pierwsze, wymóg rejestracji jest nałożony zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi pojazdów, które są sprowadzane do kraju po 1 stycznia. Data rozpoczęcia odliczania dla 30. okresu rozpoczyna się w dniu deklaracji importera, w której samochód przekroczył granice państwowe. Jednak, jak wiemy, deklaracja ta jest dobrowolna i nie musi być dokumentowana, więc wolność jest znaczna. Ta kwestia jest krytyczna, ponieważ kupujący jest zobowiązany do zarejestrowania się na dwa pozostałe dni, jeśli sprzedawca nie zarejestruje samochodu i sprzedaje go w 28 dniu Twojej obecności w kraju. Jak to sprawdzasz? Od nowego roku eksperci Motoraporter.com sprawdzą również datę zapłaty podatku akcyzowego od pojazdu w ramach kontroli technicznych pojazdu. Jest to trudny dowód na to, gdzie samochód znajduje się na osi czasu. Jeśli sprzedawca zaimportuje samochód i nie zarejestruje go z powodu podatku akcyzowego w ciągu 30 dni, nie stanowi to już problemu. Ma to również miejsce, jeżeli chodzi o audi a5 używany Poznań.

Po drugie, nowe rozporządzenie i zwiększone kontrole graniczne całkowicie eliminują sprzedaż samochodu w ramach tak zwanej umowy z Niemcami. Rozważ przypadek, w którym test legitymuje kierowcę prowadzącego samochód na lawecie, sprawdza dokumenty samochodu, czyli list przewozowy lub dokument rejestracyjny i dowód zakupu. Nagle w biurze okazuje się, że z jednej strony czas rejestracji jest zdecydowanie przekroczony, az drugiej sfałszowana jest twoja umowa, ponieważ ktoś inny był nabywcą samochodu podczas kontroli. Problemy gwarantowane. Po trzecie, z powodu braku rejestracji pojazdu w terminie określonym przez prawo, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojazd został zwrócony uszkodzony w kraju, a sprzedawca po prostu nie mógł go naprawić i uzyskać pozytywnej kontroli technicznej. Niestety wynikające z tego prawo jest tutaj niedoskonałe, ponieważ prawodawca nie przewidział w ogóle możliwości importu uszkodzonego samochodu do kraju i obecnie nie ma procedury odwoławczej. Nie należy o tym zapominać stawiając na audi a5 używany Poznań.

Sprawdź również:

Hyundai i40 używany
Hyundai ix20 używany
Hyundai ix35 używany
Jeep Cherokee używany

Dodaj komentarz