Audi a7 używany Poznań, a komputerowa diagnostyka samochodu

Audi a7 używany Poznań – diagnostyka komputerowa dotycząca rozwoju przemysłu motoryzacyjnego stała się najważniejszą czynnością przy zakupie używanego samochodu. Oto kilka faktów na ten temat.

 Audi a7 używany Poznań

Zakup nowoczesnego samochodu używanego stał się niezwykle złożonym procesem i niestety nie można go ograniczyć do przysłowiowego kopnięcia opon i stukania się z bratem. Oprócz kontroli nadwozia, kontroli podwozia lub jazdy próbnej diagnostyka komputerowa jest niezbędnym elementem do sprawdzania stanu technicznego nowoczesnego pojazdu, na przykład Audi a7 używany Poznań.

Po 2000 roku nastąpiła bardzo widoczna i czytelna ekspansja elektroniki w pojazdach silnikowych. Można to połączyć z datą wprowadzenia standardów standaryzacji gniazd i komunikacji diagnostycznej w Europie. Niedługo potem, w 2005 roku, nastąpił kolejny skok w rozwoju elektroniki samochodowej, mianowicie standaryzacja komunikacji CAN. Wdrożenie magistrali danych do codziennych pojazdów doprowadziło do opracowania systemów elektronicznych i komponentów pojazdów. Na przykład możemy zauważyć, że w czwartej generacji VW Golf na przełomie wieków istniało średnio od 4 do 8 kontroli. Kalkulator ECU – silnik, automatyczna klimatyzacja, poduszka powietrzna, ABS / ESP, moduł komfortu. W pojeździe średniej klasy wyprodukowanym w 2015/2016 80% jego części mechanicznych jest monitorowanych przez układ elektroniczny lub bezpośrednio kontrolowanych. Dlatego mówimy nawet o określeniu nowoczesny pojazd jako 15-letnie samochody, które widzieliśmy na naszych drogach od dłuższego czasu. Nie należy o tym zapominać decydując się na Audi a7 używany Poznań.

Długoterminowa obserwacja rynku używanych pojazdów i proces zakupu pokazuje, że diagnostyka komputerowa jest jeszcze mniej ważna w przypadku pojazdów starszych niż 3,4 lata. Wielu potencjalnych nabywców zdaje sobie sprawę, że jeśli na desce rozdzielczej nie pojawi się żaden komunikat Wszystko jest w porządku z elektroniką i nie trzeba inwestować w podłączenie komputera. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy po kilku tysiącach kilometrów deska rozdzielcza zapala się jak choinka, a kontrola komputera pokazuje historię pojazdu. Następnie stwierdzamy, że sprzedawca poprawił błędy tuż przed sprzedażą, że wszystko było w porządku. Z reguły uczymy się od mechanika, że ​​system autodiagnozy OBD ma 50% tolerancję na wielkość sygnału, więc błąd jest generowany tylko pod pewnymi warunkami. Ale wtedy jest niestety za późno, ponieważ musimy zapłacić kilkutysięczną fakturę za usługę, a sprzedawca samochodów nie odbiera telefonu. Warto na to zwrócić uwagę decydując się na Audi a7 używany Poznań.

Diagnostyka komputerowa wielu użytkowników pojazdu ogranicza się do usuwania błędów z deski rozdzielczej i ewentualnie usuwania komunikatów z przeglądu serwisowego. Intensywny rozwój diagnostyki i technologii pojazdów sprawił, że diagnostyka komputerowa jest bardzo potężnym narzędziem w rękach doświadczonych operatorów. O sile danych zawartych w sterowaniu systemami elektronicznymi współczesnych samochodów świadczy fakt, że są one traktowane przez sądy jako istotny dowód. Od początku czytania zawartości komputerów pojazdu pełna diagnostyka komputerowa umożliwiła określenie stanu technicznego pojazdu. Dzięki właściwej interpretacji rzeczywistych parametrów można zidentyfikować wiele problemów mechanicznych bez konieczności demontażu akcesoriów pojazdu w odniesieniu do Audi a7 używany Poznań.

Bardzo często w rozmowach z kupującymi na różnych stronach internetowych słyszymy o próbach połączenia pojazdu z testerami kupionymi za złotówkę. Należy pamiętać, że taka operacja stwarza znaczne ryzyko, z jednej strony uszkodzenia pojazdu, który jeszcze do nas nie należy, z drugiej strony braku komunikacji z pojazdem, a z drugiej strony, jeśli to możliwe, komunikacji z kontrolerem. że odczytane dane mogą nie być wiarygodne. Jeśli wybrałeś już diagnostykę komputerową, pamiętaj, że należy to zrobić po jazdy testowej, w której musisz włączyć jak najwięcej elementów urządzenia, aby wygenerować potencjalne błędy Audi a7 używany Poznań.

Sprawdź również:

Mercedes C-Class używany
Mitsubishi ASX używany
Mitsubishi Lancer używany
Opel Astra używany

Dodaj komentarz